garanti-oto-lift-kompresorler-01
garanti-oto-lift-kompresorler-04
garanti-oto-lift-kompresorler-02
garanti-oto-lift-kompresorler-05
garanti-oto-lift-kompresorler-03
garanti-oto-lift-kompresorler-06

Kompresörler

İşletmelerin bunları tercih etmeleri sebeplerinden biri, diğer teknolojilere kıyasla daha ucuz olduklarıdır. Ayrıca aralıklı görev çevrimleri için de mükemmeldir. Döner bir vidaya kıyasla, genellikle daha az bakıma ihtiyaç duyarlar ve bakımı kolay ve ucuz maliyetlidir. Sıkıştırılmış hava kullanımınız 100 CFM’nin altındaysa onları mükemmel bir tercih yapar. 40 psi ve daha fazla ihtiyacınızı karşılar.

Çift Etkili Pistonlu Kompresörler

Çift etkili kompresörü tek etkili olmasına benzer, ancak silindirin her iki tarafında giriş ve boşaltma valflerine sahiptir. Bu, krank milinin her dönüşünde iki sıkıştırma döngüsü sağlar.

Çift etkili pistonlu şimdiye kadar yapılmış en verimli kompresörlerden bazılarıdır, ancak eskiden olduğu kadar yaygın değildir. Hala satışları vardır, ama son derece büyükler. Nadiren 100 bg’den az birini görürsünüz. Kompresör doğru temel ve titreşim izolasyonuna sahip değilse içinde bulunduğu binayı çıkardığı gürültüden dolayı rahatsız eder. Bu kompresörler genellikle üretim tesislerinde, atölyelerde kullanılırdı, ancak son 20-30 yılda bu rolü döner vidalı kompresörler ele geçirdi.